FK Gůfuň Nový Jičín

Smazání novinky

Pohárový víkend
V sobotu ráno jsme vyrazili do Holešova, kde nás čekali zápasy prvního kola poháru Českého florbalu. Neodjížděli jsme v optimální sestavě ale o to více odhodlaní v každém zápase odehrát to nejlepší. Už během cesty jsme řešili (tedy řidič Žabža a nevolností zaskočen Tony) první komplikace ale vše nakonec v rámci možností dobře dopadlo. Po rozcvičení na parkovišti před holešovskou halou nás nakonec přece jen pustil správce haly do šatny a my mohli obléci ještě stále nové dresy, které nepoznali chuť výhry.

Gůfuň Nový Jičín – SFK Kozel Počenice 5:2 (5:2,0:0, 0:0)

Soupeř z Počenic na nás vyrukoval s hrou, která připomínala florbal jen s velkou dávkou představivosti, šlo spíše o dřevorubecký přebor. Nicméně jsme se nenechali zastrašit a na soupeře vlétli ve velkém stylu. Do soubojů jsem chodili jistě a tvrdě, sbírali odražené míčky a celkově jsme byli lepším týmem. Soupeř sem tam ukázal svoji kvalitu, ale jednalo se spíše o individuální průniky. Prvním letošní střelcem se stal Tom, kterému asistoval mladší z bratrské dvojce Táborských. O minutu později si připsal první kanadský bod naše nová akvizice Peťa Trost, když jeho nahrávku zužitkoval kapitán Vojta. Poté soupeř vstřelil branku ale jak správně poznamenal zapisovatel, byla to spíše ragbyový gol a rozhodčí jej neuznal. A tak trestal Peťa Žlebek. Poté soupeř srovnal po naší chybě v obraně. Poté jsme přidali další dvě branky, v přesilovce se prosadil nejstarší muž gůfuňského výběru a o chvíli později Ondra Bienek. Konec třetiny však patřil soupeři, který snížil na 2:5 z jeho pohledu.
Druhá a třetí třetina byly přehlídkou našich neproměněných šancí a i když nás soupeř místy zamkl před naší svatyní žádnou další branku jsme neviděli a utkání jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce.

RH Piving – Gůfuň Nový Jičín 8:6 (2:2, 4:1, 2:3)

Zápas, ve kterém se toho stalo opravdu hodně. Florbalový soupeř, pohledné akce na obou stranách, téměř přátelské atmosféra, a vždy jeden tým chvilku tahal pilku. Jinak se ani tato přestřelka nazvat nedá. Spoustu šancí na obou stranách a nakonec šťastnější soupeř.

FBC ZŠ Uničov – Gůfuň Nový Jičín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Naopak zápas, ve kterém se toho stalo co možná nejméně. Divizní soupeř nás celkem slušně přehrával a měl míček na svých hokejkách. Nicméně jsme předvedli naši největší zbraň, bojovnost. Všude jsme byli se soupeřem, nepouštěli jsme je do vyložených šancí a místy i nebezpečně zahrozili z protiútoku. Je pravda, že soupeř trefil několikrát brankovou konstrukci a Tony se měl v brance co ohánět ale bylo to díky mistrovskému umění soupeře nebezpečně střílet i přes dobře zahuštěný střed hřiště. Udělili jsme dvě větší chyby, Uničov dal dvě branky, jednou utekl Žabža a výsledkem je fotbalové skóre 2:1 pro Uničov.

Gůfuň Nový Jičín – Zlín Lions 2:11 (0:1, 1:6, 1:4)

Zápas, který se mi ani komentovat nechce. Velmi agresivní a nervózní Zlín na nás vletěl jako bychom jim večer před zápasem vypálili vesnici. Hlavně Jarda Vaněk měl červené oči a hrál místy zbytečně nebezpečně. Zlínští lvíci nám ukázali jak se hraje do těla a dohrávají souboje v hokeji ve florbalovém podání. Kamarádi rozhodčí jim to s úsměvem dovolovali a ještě se tomu smáli. Nicméně jsme soupeři odolávali jak sme mohli a kapitulovali jsme až v závěru třetiny. Do další části jsme si řekli, že nám případné zranění nestojí za zbytečné souboje s výběrem safari, které rozhodčí stejně vždy přisuzují jedné straně a tak jsme lehce zvolnili. Vskutku tlak rozhodčích na výsledek utkání byl místy až komický, ale to je na svědomí jednotlivých aktéru jak fair play a nestraně vést utkání jako rozhodčí. Nicméně soupeř předvedl svou kvalitu a začal nám sypat jeden míček za druhým do naší sítě. Bohužel v půlce utkání neudržel nervy Mates v brance a pravda po nepěkném faulu na jeho osobu si to šel vyříkat s faulujícím osobně, což nakonec rozhodčí ocenili pouze dvouminutovým trestem. V následném oslabení zvyšoval soupeř už na 0:6. Ke konci třetiny jsme přidali branku, kdy Táborského střelu z půlky hřiště usměrnil do své branky zlínský obránce. Toto zaváhání však ještě do přestávky Zlín napravil a Tony poprvé kapituloval. Poslední třetina opakovala dvě předchozí. Zlín tlačil, dával góly a my se snažili a góly nedávali. Agresivita soupeřů opadla, a i dvojce Vaněk Kostelecký si nakonec podali ruce. Po čtyřech brankách Zlína jsme ještě čtyři vteřiny před koncem korigovali na 2:11. Kuba Táborský obral Vaňka těsně před střelou o míček, přeběhl hřiště a servíroval Žabžovi, který se nemýlil.

Víkend to byl povedený, dokázali jsme si, že florbal hrát umíme. Když se nedaří, neskládáme zbraně, bojujeme jeden za druhého a jsme skvělá parta. Vyhrocené situace jsme vyřešili v klidu a konstruktivně. Bohužel se také ukázalo, jakou ztrátou pro nás bude odchod Kostyho, který bojoval v každém střídání jako by mělo být jeho poslední. Také se prosazují stále jen ti samí střelci, je třeba, aby se přidali i další. Výlet to byl pěkný a postup do druhého kola zasloužený, kde nás čeká Asper Šumperk.

Přidal: JT (2017-08-28 07:48:05)