FK Gůfuň Nový Jičín

Šňůra výher pokračuje!!
V neděli 5. 2. 2017 jsme se vydali do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm odehrát další důležitá utkání v boji o přední místa v naší ligové tabulce. Opět nás nečekalo nic jednoduchého. Nejprve jsme změřili síly s celkem z Petrovic a poté následovala Orlová.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs Z. F. K. AQM PETROVICE C - 7:6

Věděli jsme, že pokud se chceme nadále prát o přední příčky, bude nezbytné vyhrát s oběma celky. Do tohoto zápasu jsme vstoupili lépe, když se 8 sekund před koncem první třetiny postarala o gól naše obranná dvojice Milan Koloničný a asistující Štěpán Bill. Tak jak jsme třetinu ukončili, tak jsme na ni také navázali. Po 45 sekundách od hvizdu, který odstartoval druhou třetinu vstřelil branku Petr Žlebek. Petrovice dokázaly odpovědět po 7 minutách díky Mrkvovi. V čase 8:40 si vzal slovo opět Petr Žlebek, kterému na branku přihrál Milan Koloničný. Hned o 10 sekund později vymetl šibenici náš kapitán Vojtěch Hanzelka, asistoval Patrick Mik. V čase 8:58, tedy o dalších 8 sekund později jsme měli opět úsměv na tváři, protože si Petrovický Pryszcz vstřelil vlastní branku a my vedli 5:2. Ve druhé třetině jsme dokázali vstřelit ještě jednu branku a konkrétně to byl Patrick Mik, který se v poslední době dostává do opravdu skvělé formy. Ve třetí části střílel spíše soupeř. V čase 4:00 to byl Ochodek a asi po třech minutách po něm, se prosadil Pala. Na to odpovídá v čase 8:22 svým druhým gólem v zápase Vojtěch Hanzelka. V tuto chvíli jsme hlavně chtěli dohrát zápas v pohodě a pokud možno už neinkasovat. Ovšem někdy to bývá tak, že se zkrátka „poštěstí“. Ještě v poslední minutě přidali hráči Petrovic 2 branky a my jsme tak byli rádi, že jsme nakonec uhájili jednobrankový náskok 7:6.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs 1. FBK EAGLES ORLOVÁ B - 7:6

Na tento zápas nás přijela podpořit také početná skupina našich fanoušků. Ovšem hned ve druhé minutě první třetiny nám soupeř ukázal, že nám rozhodně nic zadarmo nedá. Hubl trefil přesně a Orlová vedla 1:0. o 5 minut později se hráči Orlové prosadili podruhé, konkrétně to byl Nečas. Byli jsme v situaci, kterou moc dobře známe. Poněkolikáté v sezoně jsme ukázali, že se neumíme vzdát. V čase 6:53 překonal brankáře soupeře Filip Cibulka po asistenci Jakuba Táborského. O necelou minutu po něm se prosadil po tečované střele Ondřeje Bienka Tomáš Kluska a bylo vyrovnáno. Orlová si vzala ještě v první třetině vedení zpět. Běžela 9. minuta a Marcel Scholtz přidal 3. branku Orlové. Na začátku druhé třetiny jsme hráli přesilovku a dokázali jsme vyrovnat. Milan Koloničný trefil přesně dolní roh branky po střele z půlky, asistoval Jakub Táborský. V čase 6:17 jsme v zápase poprvé vedli, když se prosadil Patrick Mik po přihrávce Filipa Cibulky. Orlová se ale o cca minutu později prosadila znovu a bylo to 4:4. V čase 8:04 vstřelil 5. branku našeho týmu Petr Žlebek. Ještě před koncem druhé třetiny se prosadil Filip Cibulka, kterému přihrával Milan Koloničný. Do půlky 6. minuty třetí třetiny se hrálo bez branek, až poté se se prosadil Filip Cibulka a dal nám tříbrankové vedení. Ale Orlová ještě neřekla poslední slovo. V čase 7:42 snížil Hubl na rozdíl dvou branek a přesně minutu před koncem se prosadil Scholtz. Naštěstí jsme nápor v poslední minutě obránili a brali jsme další velecenné 3 body.

Tento turnaj byl opět z naší strany podařený. Držíme 6 zápasovou šňůru výher a doufáme, že ji budeme jen navyšovat. Speciální díky patří našim fanouškům a fanynkám, kteří nám vytvořili skvělou atmosféru a dokazují, že florbal dokáže nabídnout atraktivní zápasy i v nižších soutěžích. V dalším kole nás čeká Havířov a Domaslavice. Doufáme opět v hojnou účast fanoušků, které se za každou cenu budeme snažit potěšit!

Přidal: Vojcek (2017-02-19 17:05:56)