FK Gůfuň Nový Jičín

Šestibodový výjezd do Orlové!!
V sobotu 6. 1. jsme vyjeli do daleké Orlové, sehrát v pořadí 13. a 14. zápas v této ligové sezoně. Opět náš nečekalo nic jednoduchého. Našimi soupeři tentokrát byli 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm C a FBC Vikings Kopřivnice B.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs 1. FBK ROŽNOV P/R - 8:4

Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že se jedná pravděpodobně o jeden ze soubojů o třetí místo v ligové tabulce. Zápas nemohl začít lépe. Hned po dvou minutách od úvodního hvizdu se prosadil Tomáš Kluska, kterému asistoval Petr Žlebek. Vedení nám nevydrželo příliš dlouho, protože se ve třetí minutě prosadil Rožnovský Kasl. Ještě v první třetině jsme si vzali vedení zpět, když se po přihrávkách Pavla Táborského a Tomáše Klusky prosadil dvakrát Ondřej Bienek. Do druhé třetiny jsme vstupovali s dvougólovým vedením. Hned po minutě, přesněji v čase 1:27 si vzal slovo opět Ondřej Bienek a po přihrávce našeho brankáře Matyáše Michela zkompletoval svůj hattrick. V čase 6:10 pálil opět přesně neúnavný Ondřej Bienek, kterému tentokrát přihrál Milan Koloničný. Za pouhých 6 sekund už bylo sníženo, když se za Rožnov prosadil Žniva. V čase 9:30 se prosadil opět Žniva a bylo to „pouze“ o 2 branky. O minutu později vsítil branku Filip Cibulka, kterému na gól přihrál Štěpán Bill. Těsně před koncem druhé třetiny se prosadil potřetí Žniva a uzavřel gólový účet ve druhé třetině. Naštěstí pro nás to bylo vše, co Rožnov předvedl a ve třetí třetině jsme stříleli pouze my. V čase 5:13 to byl opět Ondřej Bienek, kterému asistoval Petr Žlebek a v čase 5:57 vstřelil branku Patrick Mik po asistenci Filipa Cibulky. Kdyby se volil muž zápasu, jistě by to byl Ondřej Bienek, který nejen vsítil několik gólů, ale hlavně dohrál utkání s ošklivým zraněním nad pravým kolenem. Zápas skončil konečným výsledkem 8:4 pro nás a brali jsme další cenné 3 body do naší ligové tabulky.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs FBC VIKINGS KOPŘIVNICE B - 3:1

Na tento zápas jsme se těšili celý půlrok. Zápasy s Kopřivnicí jsou pro nás vždy atraktivní derby. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Už od úvodu zápasu si oba celky nedarovaly ani jediný volný metr palubovky a do soubojů se chodilo na 100 %. V první třetině byli nebezpečnější hráči vikingů, kteří vyslali na našeho brankáře několik projektilů, které ale náš gólman viděl a stačil včas zneškodnit. Góly začaly padat až ve druhé třetině. První, kdo pálil ostrýma byl náš kapitán Vojtěch Hanzelka, který v čase 2:22 trefil pěkné víko po přihrávce Pavla Táborského. Za pět minut bylo vyrovnáno, když se za Kopřivnici prosadil Jakub Zajíc. Poté jsme mohli sledovat delší pasáž, kdy se hra přelévala z jednoho konce na druhý a oba celky si tvořily slibné šance. Poštěstilo se nám až v druhé polovině třetí třetiny, když využil zaváhání na půlce Kopřivnického beka Tomáš Kluska a střelou k tyči nám vrátil vedení. Hráči Kopřivnice se snažili i nadále překonat našeho skvěle chytajícího brankáře Matyáše Michela, ale naštěstí pro nás se jim to už nepovedlo. Pojišťovací třetí gól z půlky hřiště vstřelil v čase 8:42 Milan Koloničný a zápas jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce. Chtěli bychom vyzdvihnout především skvělý týmový výkon, kdy každý plnil své pokyny a každý makal na 100 % a nechal na hřišti vše. Je to velký impuls do dalších bojů, kdy se na dálku bude prát s kojoty z Jablunkova o druhou příčku v tabulce!

Přidal: Vojcek (2017-01-11 22:05:15)