FK Gůfuň Nový Jičín

Nový Jičín opět nepoznal hořkost prohry!
22. 12. 2018 jsme vycestovali za brzkých ranních hodin do Ostravy. Opět nás čekali soupeři z Paskova a Ostravy. Naši kluci dokázali prodloužit sérii neporazitelnosti na 6 zápasů v řadě a momentálně figurují na krásném 3. místě ligové tabulky, kde zůstanou minimálně do dalšího hracího kola.

GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs. BAZINGA OSTRAVA - 3:3

Úvod zápasu se nesl v relativně klidném duchu. Oba celky nehrály nějak moc do těla, občas jsme viděli nějakou šanci na obou stranách, ale spíš neslaná, nemastná třetina. Hned v první minutě druhé části dokázal Jakub Táborský překvapit všechny v hale a střelou z úhlu překonal brankáře soupeře. To bychom ale nebyli my, abychom chvíli poté, co branku vsítíme, také neinkasovali. Štěpán Bill hasil situaci v malém brankovišti a bohužel se provinil proti pravidlům, když si do něj stoupl. Soupeř nařízené trestné střílení využil a bylo vyrovnáno. Těsně před koncem druhé periody se nám podařilo odskočit opět do vedení. Druhý gól v zápase vstřelil Jakub Táborský a my máme trochu klidu zpátky. „Neříkej hop, dokud nepřeskočíš“.Tohle by se skutečně hodilo na náš tým. I když jsme si byli vědomi, že nesmíme inkasovat, za 14 sekund bylo opět vyrovnáno. Střela z půlky hřiště, překonala všechny, včetně našeho skvěle chytajícího brankáře Matyho. Ve třetí třetině se děly věci až ke konci. Bazinga nejprve potrestala naši chybu a 5 minut před koncem vsítila vedoucí gól. My jsme se ale nevzdali a snažili se za každou cenu minimálně vyrovnat. To se nám naštěstí povedlo, když si po krásné kombinaci vyměnil míček Vojta Hanzelka s Tomem Kluskou a první jmenovaný zavěsil backhandem pod víko. I když jsme se snažili přidat ještě jednu branku, nakonec jsme byli rádi za remízu 3:3 a za to, že jsme neztratili všechny body.

Branky a (asistence): Jakub Táborský (Ondřej Bienek), Jakub Táborský (Petr Žlebek), Vojtěch Hanzelka (Tomáš Kluska).

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs. PASKOV SAURIANS - 6:1

Druhý zápas byl opět pravý opak nudy. Utkání se neslo v dobrém tempu, fair – play hře a v tvrdých soubojích. I když výsledek 6:1 vypadá relativně jednoznačně, zápas rozhodně jednoznačný nebyl a bylo to skutečně ubojované. Paskov šel do vedení v úvodu první třetiny. Naštěstí už branku nepřidal a ostrými jsme pálili jen my. Respektive 2 naši hráči. Vojtěch Hanzelka a Petr Žlebek. Prvnímu jmenovanému utkáni vyšlo natolik, že dokázal vsítit 4 branky a jako správný kapitán nás dovedl k vítězství. Nutno ale dodat, že statistiky jsou jedna věc a celkový výkon týmu druhá. Obrovské zlepšení proti prvnímu zápasu zaznamenala první obranná dvojice Drda, Bill a obecně každý z kluků, který k zápasu nastoupil, makal až do samého konce a každý si tohle vítězství zaslouží. V tomto zápasu si připsal svůj debut brankář Tomáš Plešek (15 let) a za stavu 3:1 pro nás ho nečekalo nic jednoduchého. Vychytal přesilovku a celkově si při svém startu připsal 6 minut a neinkasoval ani jednou. Toto je výzva pro něj, že když bude pořád makat a trénovat, jeho herní čas se bude neustále zvyšovat. Za tento typ zápasů jsme všichni rádi, nejen, že baví nás jako hráče, diváky v hale, ale také jsou cennými zkušenostmi pro celý tým!

Branky a (asistence): Vojtěch Hanzelka, Petr Žlebek (Pavel Táborský), Vojtěch Hanzelka (Petr Žlebek), Vojtěch Hanzelka (Petr Žlebek), Vojtěch Hanzelka (Petr Žlebek), Petr Žlebek (Tomáš Kluska).

Přidal: Vojcek (2019-01-11 18:50:18)