FK Gůfuň Nový Jičín


Remíziáda!
V sobotu 25. 2. jsme pořádali náš domácí turnaj v Brušperku. Už po tomto hracím víkendu jsme si mohli definitivně pojistit druhou příčku v naší ligové tabulce. Bohužel se nám to nepovedlo, protože jsme si odvezli 2 remízy, ale máme zatím vše ve svých rukou a máme o co hrát i v posledních dvou zápasech v této ligové sezoně, které odehrajeme 11. 3. 2017 v Kopřivnici proti domácím Vikingům a Třinci.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs TJ SLOVAN HAVÍŘOV C - 4:4

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s mírnou rolí favorita, tedy alespoň co se týče postavení v tabulce. Začátek zápasu tomu jasně nasvědčoval. Už ve 4. minutě první třetiny se prosadil po střele k tyči Ondřej Bienek, kterému asistoval Michal Pastorek. O cca 20 sekund později jsme přidali druhou branku, když se prosadil po samostatném úniku Filip Cibulka. Hosté z Havířova stačili snížit půl minuty před koncem první třetiny po gólu Konkolského. Ve 2. minutě druhé třetiny už bylo vyrovnány, když se za Havířov trefil Mrozek. Hosté v tomto zápase i vedli, když se v 6. minutě druhé třetiny prosadil Juřica. Asi o 4 minuty po něm v čase 9:34 si vzal slovo Petr Žlebek a srovnal ukazatel skóre na 3:3, asistoval Ondřej Bienek. Ve třetí třetině padla jedna branka na obou stranách nejprve to byl Filip Cibulka, který v čase 4:29 vrátil vedení na naši stranu, přihrával Ondřej Bienek a po něm v čase 7:49 hosté vyrovnali na konečných 4:4 díky Radovi. Zápas skončil zaslouženou remízou 4:4 a podruhé v této sezoně jsme se Slovanem dokázali „pouze“ remizovat.

FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN vs SK DOMASLAVICE B - 5:5

Po relativním „neúspěchu“ v prvním zápase, jsme nastoupili proti celku z Domaslavic. Hoste se od začátku prezentovali tvrdou hrou, která mnohdy zacházela za hranice fair – play a lidské slušnosti. I proto jsme se museli naladit na stejnou notu a občas v rámci florbalových pravidel trochu přitvrdit v soubojích. Domaslavice se ujaly vedení, když se v čase 3:36 prosadil Langer. Dokázali jsme vyrovnat ještě v první třetině, a to konkrétně v čase 8:59, kdy zafungovala spolupráce Žlebek Kluska a druhý zmíněný srovnal skóre. V čase 10:58 si tito 2 hráči prohodili role, tentokrát zakončoval Žlebek, Kluska si připsal asistenci a vedli jsme 2:1. Domaslavice v čase 11:16 skóre vyrovnaly, prosadil se Peterek. 30 sekund před koncem první třetiny se prosadil podruhé v zápase Kluska, asistoval opět Petr Žlebek a bylo to 3:2 z našeho pohledu. Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Běžela 5. minuta a Peterek vstřelil svůj druhý gól v zápase. Ukazatel skóre ukazoval 3:3. Uvědomovali jsme si, že do konce zápasu je stále spousta času a že to rozhodně nebude procházka růžovým sadem. V čase 5:15 přiblížil 3 body na naši stranu Pavel Táborský, který po individuální akci přesně zavěsil. V čase 8:41 zkompletoval svůj hattrick Tomáš Kluska, kterého našel perfektní přihrávkou přes půlku hřiště Petr Žlebek. Bylo to 5:3, ale do konce zápasu už jsme bohužel pálili pouze slepými. V půlce třetí třetiny Domaslavice snížily na rozdíl jediné branky a půl minuty před koncem hosté stačili vyrovnat, když se po standartní situaci prosadil Langer.

Tento hrací víkend nemůžeme hodnotit velice pozitivně. Jak jsme zmiňoval již v úvodu, mohli jsme být definitivně druzí, bohužel si toto umístění musíme zasloužit dobrým výkonem na posledním turnaji. Opět bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a doufáme, že na poslední akci sezony se jich opět sejde minimálně stejný počet jako teď.

Přidal: Vojcek (2017-03-01 13:11:32)
Zpět na novinkyUpravit / Smazat