FK Gůfuň Nový Jičín

Za humny se urodily 4 body!
TJ Slovan Havířov C : FK Gůfuň Nový Jičín – 5:5

V neděli 25. 9. 2016 jsme vyjeli do sousední Kopřivnice, abychom vstoupili do sezóny prvním zápasem proti TJ Slovan Havířov C. Hned bylo všem jasné, že to rozhodně nebude jednoduchý start. Slovan byl soupeř, který nás vždy trápil a jinak tomu nebylo ani dnes. A byli to právě hráči Slovanu, kteří otevřeli gólový účet. V čase 2:32 se prosadil hráč Mrozek Jakub a Havířov vedl 1:0. O 3 minuty později jsme na tom byli ještě hůř, když Jaroslav Zíka ukázal svou rychlost a zvýšil už na 2:0. O minutu později se ale náš kapitán Vojtěch Hanzelka rozhodl, že to tak nenechá a snížil na 1:2 po asistenci Michala Pastorka. V čase 9:15 už bylo srovnáno, kdy opět neúnavný kapitán rozvlnil síť podruhé. To bylo pro první třetinu vše. Do druhé jsme vstoupili velice dobře, když se v čase 0:36 prosadil Michal pastorek, kterému asistoval Jakub Kostelecký. Poprvé jsme tak v zápase vedli. Uběhly sotva 4 minuty a měli jsme opět úsměv na tváři, když Prokop Grof asistoval Filipovi Cibulkovi a vedli jsme o 2 góly. Druhou třetinu jsme tak ovládli v poměru 2:0. Třetí třetina probíhala z naší strany poněkud nervózně a soupeř toho využil. Běžela 3. minuta a Jaroslav Zíká dal o sobě znovu vědět. Střelou od mantinelu snížil na 3:4 z pohledu Havířova. O půl minuty později už to bylo 4:4, kdy našeho zaváhání využil Tomáš Tombšek. Poslední minuta byla doslova o nervy. Chtěli jsme urvat za každou cenu 3 body a vytvořili jsme obrovský tlak na brankovišti soupeře. Naneštěstí Havířov vyhodil míček k úplně volnému Jakubovi Mrozkovi a ten skóroval. Slovan tak vedl 5:4 a do konce zbývala už jen půl minuta. Trenér Žemla zabodl šestkrát prst a odvolal brankáře Michela. Hráli jsme tedy v 6 hráčích v poli a vyplatilo se. 4 sekundy před koncem vystřelil Ondřej Bienek a po šťastné teči Jakuba Kosteleckého, který dobře clonil bylo vyrovnáno. Poté následovala obrovská euforie. Zápas tak skončil nerozhodně 5:5 a oba celky braly jeden bod.

FK Gůfuň Nový Jičín : FBC Cobra Hať – 9:2

To druhý zápas se nám vydařil opravdu skvěle. Nastoupili jsme proti pro nás neznámému soupeři Fbc Cobra Hať. Od začátku jsme diktovali tempo hry a soupeře k ničemu nepouštěli. Neuběhly ani 3 minuty a vedli jsme 1:0, kdy se opět prosazuje Vojtěch Hanzelka, kterému asistoval Prokop Grof. Poté soupeř srovnal na 1:1 v čase 4:40, ale to bylo z jejich strany víceméně vše. Dále už to byla z naší strany přehlídka dobré hry, akcí a týmového nasazení. Ještě v první třetině jsme přidali 2 branky. Nejprve se prosadil Petr Žlebek po asistenci Tomáše Klusky a poté Michal Pastorek, kterému asistoval Jakub Kostelecký. Do druhé třetiny jsme opět vlétli a v čase 2:14 se prosazuje naše bratrské duo Táborský Jakub a nahrává Táborský Pavel. O 4 minuty později přeběhl Jakub Táborský skoro celé hřiště a nekompromisně zavěsil. V tuto chvíli už to bylo 5:1 a zdaleka to nebylo vše. Běží 8. minuta a Vojtěch Hanzelka upravuje na 6:1, asistoval Filip Cibulka. V čase 9:08 využil přesilovku Ondřej Bienek po nahrávce Jakuba Táborského a uzavřel tak druhou třetinu. V té třetí se v oslabení vydal na výlet Petr Žlebek, vykoupal několik hráčů a vsítil branku, asistoval Vojtěch Hanzelka. Poté se ještě jednou prosadili hostující hráči, ale jen kosmeticky upravili na 2:8. V čase 11:13 byl faulovaný Tomáš Kluska a Petr Žlebek s přehledem proměnil trestné střílení a završil tak hattrick.
Celkově to byl velmi podařený hrací den a doufáme, že jich bude v sezóně jenom více!

Přidal: Vojcek (2016-09-26 09:36:06)